Czy ktoś jeszcze dzisiaj prowadzi odnawianie starych mebli?

Postautor: nastrucja » 07 cze 2017, 22:15

Pewnie podobnie jak ja zauważyliście, że bardzo dużo fajnych i pożytecznych zawodów po prostu zaczyna zanikać. Szczerze to nie wiem z jakiego powodu, bo większość z nich w dalszym ciągu ma szansę istnienia. Ostatnio rozmawialiśmy ze znajomym o starych meblach i zastanawialiśmy się, czy ktoś jeszcze prowadzi prace renowacyjne tego rodzaju mebli. Może znacie jakiś fachowców to dajcie znać, bo dzisiaj poszukać kogoś takiego graniczy z cudem.
nastrucja

Postautor: Dub Buk » 08 cze 2017, 0:56

Zgadzam się z Tobą w stu proceantach. Ludzi ezaczęli iść po prostu na łatwiznę i zamiast naprawiać po prsotu kupują cośnowego. Rzadko kiedy przywiązują się do poszczególnych przedmiotów, a to wcale nie jest dobre.
Awatar użytkownika
Dub Buk

Postautor: prezes Ochódzki » 08 cze 2017, 1:13

Dzisiaj można wiele rzeczy kupić od ręki, to nikomu nie chce się czekać na naprawę... No może poza samochodami, bo te jednak cały czas zostają dość drogie.
Awatar użytkownika
prezes Ochódzki

Postautor: nastrucja » 08 cze 2017, 4:07

Nie no są jeszcze ludzie, którzy bardzo chętnie korzystają na przykład ze starych mebli, tym bardziej, jeśli mają one jakąś wartość sentymentalną, jak w przypadku mebli rodzinnych.
nastrucja

Postautor: Brutus » 08 cze 2017, 6:18

Myślę, że takie stater meble mają duszę i trzeba je pielęgnować póki są dostępne. Takie odnawianie starych mebli to sztuka, którą trzeba doceniać. Fachowca w tej dziedzinie można znaleźć tutaj stefanschulz.pl/ i bez wątpienia klient otrzyma meble jak nowe. W prezentowanej pracowni odnawia się zarówno niewielkie meble, jak i duże szafy.
Awatar użytkownika
Brutus

Postautor: Modelina » 08 cze 2017, 9:06

Odnowić mebnle to wbrew pozorom nie tylko je polakierować, bo trzeba zadbać o każdy szczegół, jaki na nich występuje. Niewątpliwie opróćz talentu trzeba mieć jeszcze ogromną wiedzę, której nie zdopbywa się raczej z dnia na dzień tylko jest to długotrwały proces na przykład podcas studiów historycznych.
Modelina

Postautor: Tasiemka » 08 cze 2017, 11:30

Ja kocham takie stare meble ala Ludwik XIV tylko nigdy nie było mnie na takie stać. Ale jakbym trafiła na jakąś okazję to biorę cały zestaw o mojego mieszkania. Więc jakby ktoś coś wiedział to proszę napisać. Mogą być też do renowacji, bo jak widać wyżej dobrego specjalistę do przywrócenia im należytego stanu już szukać nie muszę.
Awatar użytkownika
Tasiemka

Postautor: Despotka » 08 cze 2017, 12:57

Trzeba by po jakiś aukcjach poszukać, tam chyba najwięcej tego typu mebli jest dostępnych.
Awatar użytkownika
Despotka

Wróć do Nasz dom i ogród