Czy magazynem i transportem można zarządzać efektywnie.

Postautor: JonB » 02 lis 2016, 1:43

Wiem, że pytanie jest dość powszechne, ale napiszcie proszę czy istenieje sens i czy jest wogóle taka możliwosć, żeby zarówno środkami transportu, jak i magazynem zarządzać efektywnie w podwójnej konfiguiracji. Czy bardziej przejrzysta jest opcja z osobnym traktowaniem obu delikwentów :)))
JonB

Postautor: kasztelan » 02 lis 2016, 2:43

Bardzo popularne są obecnie programy, które nadzorują jako jedno pracę zarówno środków transportowych, jak i samego magazynu, a nawet produkcji. Są to potężne programy, które są w stanie dać takie analizy, o których nawet nie myślałeś. Warto w nie inwestować, bo to najlepsze narzedzie do osiągania zoptymalizowanych zysków każdej firmy.
kasztelan

Postautor: cosmic_girl » 02 lis 2016, 5:02

Kolega ma rację, bo takie programy istnieją, ale według mnie dobrze jeśli są pisane pod konkretnego klienta. Oczywiście są też gotowe szablony, ale one umożliwiają pracę tylko w podstawowej wersji. Ja akurat z takich nie korzystam, bo postawiłam na profesjonalnie napisaną wersję tylko dla mnie.
Awatar użytkownika
cosmic_girl

Postautor: JonB » 02 lis 2016, 7:42

Czyli można obsłguwiać, że tak powiem kilka działów centralnie?
JonB

Postautor: cosmic_girl » 02 lis 2016, 8:27

Jasne, że tak i to jest bardziej opłacalne. Zarządzanie logistyką jest zawsze bardzo czasochłonne, a korzystanie ze specjalnych arkuszy, aplikacji i narzędzi zawartych w programie jest ułatwieniem. Podobnie rzecz się ma z pracami magazynowymi, a wiadomo im większy magazyn i system produkcyjny, tym więcej zmiennych trzeba wziąć pod uwagę.
Awatar użytkownika
cosmic_girl

Postautor: Despotka » 02 lis 2016, 9:23

Jednym z podstawowym paramtertów, które ludzie przy tej okazji rzadko biorą pod uwagę to jest właśnie czynnik ludzki. Planując poszczególne działania pracownik nie jest już tak zajęty jak to było wcześniej. Prace ogólne zostają zrobione przez aplikacje, która jest tak skonstruowana, aby proponować lepsze rozwiązania.
Awatar użytkownika
Despotka

Postautor: Tasiemka » 02 lis 2016, 11:28

W mojej firmie wdrożono system magazynowy WMS i szczerze przyznam, że byłam bardzo sceptycznie nastawiona do kolejnego rewolucyjnego pomysłu. Ludzie zawsze dużo mówią i chwalą, a jak przychodzi do oceny to lepiej się schować i nie pokazywać. Tutaj było zupełnie inaczej, bo program okazał się strzełaem w dziesiątkę :)
Awatar użytkownika
Tasiemka

Wróć do Pytania i odpowiedzi