Jak długo czeka się na tłumaczenie?

Postautor: kasztelan » 14 wrz 2016, 21:03

Mam do przetłumaczenia tekst z angielskiego na polski. Zwykły PDF informacyjny o projekcie. Jest tego ok. 8 stron. Zastanawia mnie to czy daloby rade zrobic tłumaczenie ekspresowe. Jak dlugo czeka się na tłumaczenie?
kasztelan

Postautor: zamaskowany » 14 wrz 2016, 21:49

Teraz jest tak, ze duzo jest robionych tłumaczeń i niekoniecznie jest tak ze ilość przechodzi w jakość :P O tym nei wolno jednak zapominac :P bo może to się skonczyc dziwną sytuacja jak u mnie gdzie miałem mieć tekst o rasach psow a tłumacz wyslal mi tłumaczenie o anomaliach pogodowych. :P Mały szok.
Awatar użytkownika
zamaskowany

Postautor: deser » 14 wrz 2016, 23:55

Kazda firma pracuje we wlasnym tempie. No ale mi standardowo się udawalo dogadac. Jak cos było potrzeben od zaraz wiec szukaj kogos kto po prostu Pojdzie ci na reke. I tyle .
Awatar użytkownika
deser

Postautor: little_boy » 15 wrz 2016, 2:33

Na tłumaczenie roznie się czeka nie ma reguly. Ja czekalem na 5 stron dwa dni np. Ale to trzeba pytac w firmie przeciez.
Awatar użytkownika
little_boy

Postautor: prezes Ochódzki » 15 wrz 2016, 2:43

Dobre tłumaczenia robi tłumacz przysięgły UK to panstwo gdzie znajdziemy wielu tłumaczy przysięgłych mogących pochwalic się odpowiednimi kwalifikacjami.
Awatar użytkownika
prezes Ochódzki

Postautor: kasztelan » 15 wrz 2016, 5:36

Fakt, ze jak ktos robi tłumaczenie w szybszym tempie niż standardowo to po prostu nie da rady nie zapłacić drożej. Bo to standardowe rozwiązanie jest, ze im szybciej, tym cena wyzsza. Ale czasami jednak trzeba. I nie ma co narzekac :P hehe
kasztelan

Postautor: nastrucja » 15 wrz 2016, 7:23

Tlumaczenia specjalistyczne wymagaja konsultacji. I np. czasami one wykonywane sa nieco dłużej. ael to zalezy od tego jak się dogadasz z osoba tktora będzie ci tłumaczyć tekst.
nastrucja

Postautor: Modelina » 15 wrz 2016, 9:56

Ja mam male doświadczenie z tłumaczeniami. Bo ja glownie to mialam do tłumaczenia teksty marketingowe i takie teksty sa tearz popularne wiec bezproblemowo daje się je tłumaczyć i nawet szybko : )
Modelina

Wróć do Pytania i odpowiedzi