Czy smoczki silikonowe są bezpieczne?

Postautor: prezes Ochódzki » 13 gru 2017, 20:12

Witam serdecznie:) zostałem oddelegowany przez moją dziewczyne do znalezienia smoczka, nie mam zielonego pojęcia jaki smoczek wybrać. Czytałem troszkę i przeraziła mnie mnogośc dostępnych smoczków i silikonowe i lateksowe, uspokajające, jakieś z kulką na końcu itd. Czytałem też że smoczki mogą psuć zgryz dziecku.. Stąd pytanie do doświadczonych rodziców jaki smoczek wybrać? Z tego co widziałem to najbezpieczniejsze są silikonowe, ale czy aby na pewno?
Awatar użytkownika
prezes Ochódzki

Postautor: adamiakowa » 13 gru 2017, 22:53

Oj, ale pytanie zadałeś.. nawet nie pamiętam jaki moja niunia miała smoczek. Mąż kupowął na szybko bo po urodzeniu córka miała tak silny odruch ssania, ze nie dało się jej opanować. Czy smoczek psuł zgryz, nie sądzę.
Awatar użytkownika
adamiakowa

Postautor: Modelina » 14 gru 2017, 1:46

Ja wybrałam smoczek silikonowy. Jest podobno bezsmakowy i bezzapachowy (pisze podobno, bo sama nie próbowałam ;) ) ale też położna w szkole rodzenia mówiła, że silikon nie zawiera alergenów i nie uczula noworodków, a to bardzo wazne. Takie smoczki też są podobno trwalsze od wykonanych z innych tworzyw. Ja kupowałam przez internet od razu kilka, z tej strony https://wyprawkowy.pl/smoczki-silikonowe-68, tak na zapas, żeby w razie zguby jednego nie było w domu krzyku i płaczu i szybkiej akcji ratowniczej, heh ;)
Modelina

Postautor: nastrucja » 14 gru 2017, 3:24

U mnie w szkole rodzenia mówiły położne, żeby za żadne skarby nie dawac dziecku smoka tak przez pierwsze dwa miesiące, bo wówczas dziecko uczy się prawidłowego odruchu ssania, a smoczek go tylko zaburza. odnośnie wyboru smoczka dowolność. ja kupiłam tez taki najprostszy silikonowy. mam nadzieję, że da radę :)
nastrucja

Postautor: prezes Ochódzki » 14 gru 2017, 5:10

No dobra, to zamawiam jak tak silikonowy, taki prosty, najwyżej jak cos pójdzie nie tak i dziecko nie będzie go tolerowało, to trudno. Wymienimy. A jeszcze o ten zgryz podpytam. Ktoś u sowjego dziecka zauważył jakieś problemy później czy nie? Bo tak mnie to trochę nurtuje.
Awatar użytkownika
prezes Ochódzki

Postautor: yrvenna » 14 gru 2017, 7:24

Ja wychowałam dwoje dzieci i każde było smoczkowe. Zgryz mają prawidłowy. także myślę, ze skoro miliony dzieci na świecie ciąga smoka, to nie ma się czego bać.
Awatar użytkownika
yrvenna

Wróć do Pytania i odpowiedzi