Matura z angielskiego i egzamin FCE

Postautor: zamaskowany » 23 lut 2016, 23:44

Witajcie! Za dwa lata, a ja już pomyślałem aby zacząć przygotowywać się równolegle do jednego z egzaminów Cambridge English. Sądzę, że przygotowując się do egzaminu Cambridge, będę lepiej przygotowany do samej matury z języka angielskiego. Zastanawiam się tylko właściwie co daje egzamin FCE tak już na przyszłość. Są z tego profity?
Awatar użytkownika
zamaskowany

Postautor: prezes Ochódzki » 24 lut 2016, 2:41

Cześć. Profity są jak najbardziej. Jednym z ważniejszych to taki, że to bardzo dobry start do zdawania kolejnych, bardziej zaawansowanych egzaminów, które w wielu krajach są akceptowane przez pracodawców i potwierdzają Twoje umiejętności językowe na określonym poziomie.
Awatar użytkownika
prezes Ochódzki

Postautor: cosmic_girl » 24 lut 2016, 4:46

Witaj. Nie wiem czy wiesz, ale w niektórych szkołach zdany egzamin FCE uprawnia do zwolnienia z egzaminu maturalnego z angielskiego z poziomu podstawowego. Poczytaj o tym egzaminie na https://fce.pl/certyfikaty-egzaminy/fce i sam wyciągnij wnioski czy warto i dlaczego.
Awatar użytkownika
cosmic_girl

Postautor: zamaskowany » 24 lut 2016, 5:51

Już po waszych wypowiedziach widzę, że warto. Zmotywowaliście mnie dodatkowo. Zabieram się do pracy.
Awatar użytkownika
zamaskowany

Postautor: cosmic_girl » 24 lut 2016, 6:08

Powodzenia na egzaminie bo zakładam, że do matury rozszerzonej z angielskiego podchodzisz.
Awatar użytkownika
cosmic_girl

Postautor: Modelina » 26 mar 2016, 18:18

Ja przygotowywałam się do FCE w British Council. Egzaminy Cambridge FCE (First Certificate in English) i CAE (Certificate of Advanced English), które są uznawane na arenie międzynarodowej jako egzaminy doskonałości, koncentrujące się na poprawie we wszystkich dziedzinach języka.
Efekty kursu to:
Zaliczenie egzaminu Cambridge na wymaganym poziomie
Będziesz udoskanalać swoje umiejętności w zakresie czytania, pisania, słuchania i mówienia
Nastąpi poprawa perspektyw zawodowych
FCE daje praktyczne potrzeby językowe w życiu codziennym (Poziom przedmiotu: od średnio-zaawansowanego do średnio-zaawansowanego wyższego). CAE z kolei zwiększa Twoje perspektywy zawodowe, ponieważ jest to dobry trening języka angielskiego w pracy (poziom kursu: średnio-zaawansowany wyższy)
Modelina

Wróć do Szkolenia i kursy