Ograniczenie kosztów w zakładzie produkcyjnym, sposoby

Postautor: Despotka » 22 wrz 2016, 8:47

Prowadzę z mężem rodzinny zakład produkcyjny. Nie jest to nic wielkiego ale jak z każdą rzeczą chciałoby się żeby działała jak najwydajniej i najzyskowniej. Staram się od początku roku jak najbardziej ograniczyć koszty prowadzenia działalności bo sami wiecie jak to jest w naszym kraju z biznesem... Gdzie szukacie zazwyczaj oszczędności zeby nie wplynac negatywnie na prace zakładu?
Awatar użytkownika
Despotka

Postautor: kasztelan » 22 wrz 2016, 9:43

Ciężko powiedziec bo kazda firma jest inna. Poszukaj na poczatek marnotrawstwa a jestem pewien ze na pewno znajdziesz duzo jego przypadkow, jak w kazdym zakladzie. U mnie np jednym z najwiekszych wydatków była nieszczelna instalacja ze spręzonym powietrzem. Jeśli też wykorzystujesz to medium to od razu podrzucę ci link do fajnej firmy - 7bar.pl/pl/pomiary/pomiar-przeplywu-i-cisnienia.html. Koniec końców udało mi się sporo zaoszczędzić dzięki naprawom i uszczelnieniu. Kolejna rzecz to pomary spręzarek 7bar.pl/pl/pomiary/pomiar-sprezarek.html. Także warto się tym zainteresować bo wychodzą czasem niezłe kwiatki.
kasztelan

Postautor: Despotka » 22 wrz 2016, 11:10

Mamy instalację ale wydaje mi się że działa prawidłowo. W kazdym razie na pewno sprawdzę bo jesli rzeczywiscie gdzies sa jakies nieszczelnosci to wypadaloby sie tym w pore zajac.
Awatar użytkownika
Despotka

Wróć do Praca