Czy praca opiekuna w Niemczech się opłaca?

Postautor: pełna_łagodności » 08 sie 2017, 20:16

Sporo osób widziałam, że teraz decyduje się pracować jako opiekun do osób starszych w Niemczech. Słyszałam w związku z tym różne historie, że ludzie często są wykorzystywani, nie mają żadnego zabezpieczenia socjalnego w takiej pracy, ale przy tym na rękę sporo zarabiają. A co Wy na ten temat myślicie?
Awatar użytkownika
pełna_łagodności

Postautor: tyrmandXXI » 08 sie 2017, 21:04

Cześć. W zasadzie większość osób, tak myślę przynajmniej, że wyjeżdża z ogłoszeń prywatnych, więc co tu się dziwić, że nie mają ZUSu i reszty. Za to dostaja rzeczywiście sporo kasy w łapkę, więc dla mnie to jest coś za coś. Jak chcesz, to zawsze sama się możesz ubezpieczyć.
Awatar użytkownika
tyrmandXXI

Postautor: Daianna » 08 sie 2017, 22:10

Albo można poszukać jakiejś agencji, która ma preferencyjne warunki. Wtedy masz przynajmniej przejrzystą ofertę, a nie jak przy ogłoszeniu ze słupa.
Awatar użytkownika
Daianna

Postautor: pełna_łagodności » 09 sie 2017, 0:40

Sama nie wiem… przy zatrudnieniu przez pośrednika to pewnie strasznie dużo oni zabierają, prawda? W sensie przez tę agencję? Tym bardziej, że sama praca też nie jest łatwa.
Awatar użytkownika
pełna_łagodności

Postautor: Daianna » 09 sie 2017, 2:13

Wszystko zależy, gdzie trafisz. Czasem po prostu wymaga się od pracownika tego, żeby dotrzymał takiej starszej osobie towarzystwa, bo najzwyczajniej ktoś jest samotny na starość, a niekiedy rzeczywiście wymagane jest jakieś doświadczenie, albo i wykształcenie w kierunku pielęgniarstwa. Pracowałaś już kiedyś z osobami starszymi?
Awatar użytkownika
Daianna

Postautor: pełna_łagodności » 09 sie 2017, 2:53

Kiedyś rzeczywiście pracowałam w hospicjum przez pewien czas. Stąd też wiem, że to nie jest łatwa praca. Jednak jakby była lepiej płatna, jak u nas… to może i bym się zdecydowała.
Awatar użytkownika
pełna_łagodności

Postautor: Tasiemka » 09 sie 2017, 5:27

To słuchaj, jak masz takie doświadczenie to będziesz dużo chętniej zatrudniona a i stawka na pewno będzie dużo lepsza. Zobacz na przykład tutaj, takie ogłoszenie: laxocare.pl/oferty-pracy/opieka-pana-braunlingen/. Myślę, że jak na wymagania zamieszczone w ogłoszeniu, to stawka zupełnie niezła. Tylko wiadomo, tutaj trzeba mieć na przykład prawo jazdy.
Awatar użytkownika
Tasiemka

Postautor: pełna_łagodności » 09 sie 2017, 6:57

A to z tym nie ma problemu, bo posiadam. Ta agencja ma więcej takich ogłoszeń?
Awatar użytkownika
pełna_łagodności

Postautor: Tasiemka » 09 sie 2017, 8:50

Przejrzyj sobie ich stronę, jest ich sporo. Jak widziz, wszystko jest rzetelnie opisane, łącznie z wiekiem pana i jego przyzwyczajeniami, a także czynnościami, jakie należy wykonać. Ale jak masz doświadczenie z takiej placówki, to poewnie dla Ciebie to nie pierwszyzna.
Awatar użytkownika
Tasiemka

Wróć do Praca