Strona 1 z 1

Survival dla amatorów

Post: 03 lut 2016, 1:57
autor: Brutus
Oglądałem kilka razy przygody jakich doświadcza Bear Grylls w swojej Szkole Przetrwania. Powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem jego umiejętności i odporności fizycznej i psychicznej. Nie wiem, czy dałbym radę się zachować tak jak on w niektórych sytuacjach, a jestem na niektóre narażony. Lubię długie i samotne spacery po lasach, w których czasami też nocuję. Chciałbym mieć przy sobie niezbędnik, który pomoże mi przetrwać, jeśli zajdzie taka konieczność. Czy są jakieś wersje kieszonkowe takich przyrządów?

Survival dla amatorów

Post: 03 lut 2016, 2:41
autor: little_boy
Skoro chodzisz po lasach to podstawową szkołę przetrwania masz już zaliczoną. Na pewno dasz sobie radę zdecydowanie lepiej niż większość turystów, którzy w dzień zgubią się na bezludziu. Co do twojego pytania to bez problemu możesz kupić tego rodzaju niezbędniki. Ciekawy jest na przykład karta typu niezbędnik, która zmieści się nawet w portfelu.

Survival dla amatorów

Post: 03 lut 2016, 2:59
autor: cosmic_girl
Widziałam taki przyrząd, a właściwie zestaw przyrządów. W większości przypadków znaleźć w nim można nóż, nożyczki, wykałaczkę, miarę i kilka innych drobiazgów. Przy odrobinie pomysłowości można się z tym asortymentem nieźle urządzić.

Survival dla amatorów

Post: 03 lut 2016, 5:52
autor: adamiakowa
Jeśli chcesz większego zabezpieczenia podczas twoich wypadów to oprócz niezbędnika noś ze sobą także broń krótką. Włóż ją w kaburę wykonaną ze skóry i masz komplet. Jesteś wtedy nie tylko przygotowany na przetrwanie, ale i bezpieczny.

Survival dla amatorów

Post: 03 lut 2016, 6:02
autor: prezes Ochódzki
Możesz też zrobić samemu niektóre przedmioty, ale to już chyba dopiero w momencie, kiedy miałbyś spędzić w samotności dobrych kilka dni. Na krótkie wypady pewnie wystarczy zestaw, o którym piszą koledzy i koleżanki wyżej. Na marginesie fajnie jest mieć hobby, które pozwala oderwać się od codziennego zgiełku.

Survival dla amatorów

Post: 03 lut 2016, 7:09
autor: Tasiemka
Dokładnie. Chwile spędzone w samotności potrafią natchnąć ludzi do działania w różnych dziedzinach. Ale prawdą jest także, że trzeba się zabezpieczyć przed niektórymi zdarzeniami, które przychodzą raczej niezapowiedziane.