Badanie gruntu w Bydgoszczy – jaką firmę polecacie?

Postautor: Dub Buk » 19 kwie 2017, 19:45

Siemanko! W końcu udało mi się i dorobiłem się na tyle, że mogłem kupić działkę i teraz powoli szykuję się do budowy domu :) Ostatnio jednak, szukając różnych informacji o tym, jak stawiać własną chałupkę, doczytałem się, że podobno warto zrobić badanie geotechniczne. Szczerze powiedziawszy, jako laik w ogóle o tym nie wiedziałem i mocno się zdziwiłem, no ale skoro tak zalecają, to chyba warto nie? Więc teraz poszukuję jakiejś firmy, która się tym zajmie. Najlepiej, jakby byli z Bydgoszczy. Znacie jakichś geotechników?
Awatar użytkownika
Dub Buk

Postautor: nastrucja » 19 kwie 2017, 21:39

A po co właściwie są te badania?
nastrucja

Postautor: prezes Ochódzki » 19 kwie 2017, 22:29

Dziwię się, że w ogóle podszedłeś do tej sprawy bez uprzedniego wywiedzenia się więcej na ten temat. Tak naprawdę takie badania warto zrobić jeszcze przed kupnem działki, ale jak ją już masz, to po ptokach. A co do pytania koleżanki. Badania geotechniczne wykonuje się po to, by sprawdzić między innymi, jaki jest poziom wód gruntowych w glebie, a także z jakiego typu glebą ma się do czynieia. Jest to o tyle istotne, że budynek w końcu będzie osiadać prawda? Dobrze by było więc, żeby osiadał równomiernie, bo inaczej bedą pękać ściany.
Awatar użytkownika
prezes Ochódzki

Postautor: Dub Buk » 20 kwie 2017, 0:41

Widzisz, no takie szczęście. Wiesz, jak już człowiek się dorobił, mógł kupić własną działkę, to nie myślał o niczym innym, jak tylko o znalezieniu ładnego skrawka ziemi, by na nim postawić wymarzony domek. I taki znalazłem pod lasem :)
Awatar użytkownika
Dub Buk

Postautor: prezes Ochódzki » 20 kwie 2017, 3:28

Ale powiedz przynajmniej, że nie masz przynajmniej projektu tego domu…
Awatar użytkownika
prezes Ochódzki

Postautor: Dub Buk » 20 kwie 2017, 3:42

No jeszcze nie mam.
Awatar użytkownika
Dub Buk

Postautor: prezes Ochódzki » 20 kwie 2017, 4:53

To widzisz, masz szczęście, znam takich mistrzów, co to kupowali działkę i uż zabulili za projekt, nim zrobili takie badania. Dopiero wtedy ktoś ich uświadamiał, że takie badania by się przydały… no i się okazywało na przykład, że wody gruntowe są dosyć wysoko i trzeba było płacić za nowy projekt, bo inaczej piwnica byłaby zalewana… albo mają dzisiaj rzeczywiście mokre piwnice, zależy, jak bardzo chcieli „oszczędzić” ;)
Awatar użytkownika
prezes Ochódzki

Postautor: Dub Buk » 20 kwie 2017, 6:10

To się cieszę, że jeszcze nie zrobilem tego projektu, choć przymierzałem się :D To jaka firma w końcu byłaby dobra?
Awatar użytkownika
Dub Buk

Postautor: Brutus » 20 kwie 2017, 8:04

Siema! Rzeczywiście kolega ma rację, że masz szczęście, ja niestety straciłem na tym trzy tysiące, bo projekt już miałem gotowy i trzeba było go robić od nowa… a co do firmy, to profesjonalne badanie gruntu w Bydgoszczy oferują ludzie z tej firjy http://geolog-bydgoszcz.pl/. Nie mają drogo, a wykonują je rzetelnie, dzięki czemu otrzymujesz rzetelne opisy gruntu.
Awatar użytkownika
Brutus

Wróć do Technika